Blog

21 dni obfitości

W zaciszu własnego domu, samodzielnie, a może z całą rodziną, zachęcam i zapraszam do osobistego doświadczenia procesu obfitości, opartego na technikach Deepak Chopra, 21 DNI OBFITOŚCI. Poniżej znajdziesz proste ZADANIA i MEDYTACJE na każdy dzień, czasem pojawi się też AFIRMACJA, którą warto zapisać i umieścić w widocznym miejscu. Jeśli zdołasz, skup się na przeczytaniu “instrukcji” tylko na dany dzień i doświadczaj każdy dzień osobno.  Jeśli robisz te procesy wraz z rodziną lub przyjaciółmi zachęcam do dzielenia się uwagami, jako że jest to związane z prawem dawania i otrzymywania.

Dlaczego 21 dni? Ponieważ systematyczność wzmacnia doświadczanie:

 • Podnosi poziom energii, wysokie energetyczne wibracje,
 • Tworzy nowe połączenia neuronowe, przekierowane z braku na obfitość,
 • Zmienia punkt widzenia, otwiera na nowe możliwości,
 • Daje szansę codziennego zatrzymania się i kontaktu ze sobą.

Dzień #01 💖 21 dni obfitości

Zaczynamy pracować nad obfitością. Przydatny będzie notatnik i miejsce, które pomoże Ci się skoncentrować. Ważną częścią procesu jest medytacja. Może trwać 3-5 min. lub dłużej, to zależy od Ciebie. Znajdź swój sposób, miejsce oraz najbardziej odpowiednią porę dnia.

MEDYTACJA: ułóż się w wygodnej pozycji, skup się tylko na oddechu i wraz z wdechem ‘wpuszczaj w siebie’ afirmację ‘Dzisiaj dostrzegam całą obfitość, która mnie otacza’.

ZADANIE: Zrób listę 50 osób, które wniosły coś do Twojego życia. Miej na uwadze wszystkie pozytywne rzeczy, które sprawiły, że rozwijasz się. Pamiętajcie o dobrych rzeczach, które te relacje przyniosły. Ważne, aby w chwili pisania być świadomym powodu, dla którego wybierasz te osoby.

 

Witam #2 dzień 💖 21 dni obfitości

MEDYTACJA: Zamknij oczy, oddychaj, wraz z wdechem ‘wpuszczaj w siebie’ afirmację: ‘Tworzę moją osobistą obfitość z nieskończonego źródła’.

ZADANIE: Wypisz osoby, które znasz osobiście i uważasz za dobrze prosperujące w środowisku rodzinnym lub społecznym. Pomyśl o tym, co Cię inspiruje. Nie ma znaczenia, ile osób! Niech dobrobyt zaangażuje wszystkich.

 

Witam dzień #03 💖 21 dni obfitości

ZADANIE: Dzielenie się, jest formą dawania. Podziel się swoim dobrem z serca. Uśmiechnij się serdecznie do 3 napotkanych osób. Doceń ludzi, którzy są wokół Ciebie – powiedz 3 osobom coś serdecznego. Podziękuj sobie na głos, przed lustrem za 3 rzeczy, które dziś dla siebie zrobiłaś(eś).

MEDYTACJA: Zamknij oczy, oddychaj świadomie, przywołaj w myślach i poczuj w sobie 3 rzeczy, za które dziś jesteś najbardziej wdzięczna(y).  

AFIRMACJA: Dzisiaj skupiam się na tym, co chcę przyciągnąć do mojego życia.

 

Witam dzień #04 💖 21 dni obfitości

 ZADANIE: Dzisiejsze zadanie polega na spojrzeniu na nasze długi. W tym celu wypisz wszystko, za co musisz zapłacić, co miesiąc: kredyt, czynsz, media, ubezpieczenie, szkoły, samochód, jedzenie, podróże itd. … Wszystkie Twoje miesięczne wydatki i długi. Dla niektórych mówienie o pieniądzach i radzenie sobie z nimi może powodować dyskomfort. Warto pamiętać: obfitość dotyczy także pieniędzy i dóbr materialnych, więc o nich także, należy myśleć z wdzięcznością. Żyjemy w materialnym świecie, który się manifestuje.

MEDYTACJA uważności: Kiedy wypisujesz wszystkie swoje wydatki bądź świadomy energii, którą wibrujesz. Przyciągamy to, czym wibrujemy. Zwróć uwagę na swoje uczucia. Pomyśl, jak by to było, czuć wdzięczność za każdy rachunek, który płacisz?

AFIRMACJA: Od tego momentu zapraszam nieograniczone bogactwo do mojego życia.

 

WIitam dzień #05💖 21 dni obfitości

ZADANIE: Czas dziś, na spłatę wydatków, które wczoraj wypisaliśmy. Narysuj je teraz papierze: możesz rysować banknoty, kupony, bilety, kasy, to co uważasz za najlepsze. Stwórz artystyczny sposób na uwolnienie długów i wydatków. Możesz wybrać te najważniejszy lub wszystkie. Musimy płacić za nasze zobowiązania, a teraz mamy taką możliwość. Użyj swojej kreatywności, kolorów, kształtów. Bądź wolny, aby tworzyć. Wykonując to zadanie, poczuj satysfakcję z płatności jako coś rzeczywistego, przyjemnego, wdzięcznego. Zobaczysz, jak możesz zmienić swój sposób myślenia o długu, tylko za pomocą umysłu.

MEDYTACJA: Zamknij oczy, oddychaj, wraz z wdechem ‘wpuszczaj w siebie’ afirmację: ‘Dzisiaj przyjmuję mój potencjał bycia, robienia i posiadania wszystkiego, o czym mogę marzyć’.

Witam dzień #06💖 21 dni obfitości

ZADANIE: 5 razy, ręcznie, w notesie wypisz poniższą deklarację. Ponadto wypowiedz ją głośno jako afirmację przynajmniej raz.

DEKLARACJA: Ja (twoje imię) zaczynam tworzyć nowy związek z pieniędzmi. Pieniądze są czyste i użyteczne dla mojego wzrostu, satysfakcji i dobrego samopoczucia. Pieniądze wnoszą pozytywne rzeczy do mojego życia. Nie wstydzę się sukcesu. Mój sukces przynosi mi bogactwo i wspaniałych ludzi wokół mnie. Zasługuję na pomyślność i sukces. Proszę moich przodków, którzy mieli trudności z powodu braku pieniędzy, aby mnie pobłogosławili w mojej drodze do obfitości, w którą to, zabieram ich (w sobie) z wdzięcznością. Ta aktywność jest ważna, niekiedy wywołuje w nas opór. Nie przejmuj się, nasz mózg jest plastyczny, uczy się przez powtórzenia. Przygotuj więc swoją rękę na pisanie i łączenie się z tymi zwrotami, aby wzmocnić swój wewnętrzny związek z pieniędzmi i sukcesem.

AFIRMACJA: Wszystko, czego pragnę, jest we mnie.

 

 Zapraszam dzień #07💖21 dni obfitości

 Kochani, za nami 1 tydzień podróży. Wiemy już, że w polu naszych możliwości są nasiona sukcesu i od nas zależy, czy je zasadzimy. Dzisiaj wkraczamy w to, co nazywamy zbiegiem okoliczności, cudem lub szczęściem.

MEDYTACJA: ułóż się w wygodnej pozycji, włącz spokojną muzykę, skup się tylko na wdechu i wydechu płynącym przez całe Twoje ciało.

ZADANIE: Zapytaj siebie, o czym teraz marzę? Marzenia nie są tylko konsekwencją czystego szczęścia. W rzeczywistości szczęście jest wynikiem świadomości, intencji i działania. Poświęć chwilę, aby wyobrazić sobie cud, który chcesz zobaczyć w swoim życiu, swoją sytuację taką, jaka jest teraz i jak byś tego chciał. Należy być konkretnym, wymieniając wszystkie szczegóły. Opisz to, namaluj lub zobacz oczami swojej wyobraźni. Być może będzie to Twoja doskonała praca lub Twój dom przy plaży, a może Twoje ciało w doskonałym zdrowiu … to Twoje marzenie …. użyć swojej wyobraźni! Poczuj siebie, w tym miejscu, w tej sytuacji. Jak Ci tam jest?  Poczuj tą wysoką wibrację spełnienia – przywołuj ją jak najczęściej, manifestuj. A Świat będzie Ci sprzyjał. Co najważniejsze, baw się dobrze.

AFIRMACJA: Używam świadomości i intencji, by zamanifestować swoje marzenia.

 

Zapraszam dzień #08 💖 21 dni obfitości

Prawo czystego potencjału!

ZADANIE: Tego dnia będziemy pracować z pięcioma otrzymanymi paragonami, które są dowodem, że „zainwestowaliście” w siebie. Mogą to być wszelkiego rodzaju rachunki za zakupy, przedmioty osobiste, fryzjera, podróże itp. … Na nich napisz, z tyłu albo z przodu: WSZYSTKO, CO ZAINWESTUJĘ W SIEBIE, POWRACA DO MNIE.

MEDYTACJA: Zamknij oczy, oddychaj, zastanów się: ile minut/godzin dziennie poświęcasz wyłącznie dla siebie?

 

Zapraszam dzień #09💖 21 dni obfitości

Prawo dawania i przyjmowania! Wszechświat działa poprzez dynamiczną wymianę. Dawanie i otrzymywanie są jak przepływ energii. W naszej gotowości do dawania tego czego szukamy, utrzymujemy obfitość wszechświata w naszym życiu.

ZADANIE: Dzisiaj wprowadzam w życie prawo dawania i przyjmowania, zobowiązując się gdziekolwiek jestem, przynieść DAR. Dar może być komplementem, kwiatem, uśmiechem, modlitwą. Dzisiaj podaruję coś każdemu, z kim mam kontakt i zacznę proces krążenia radości i bogactwa w moim życiu i w życiu inni.

AFIRMACJA: Od dzisiaj i każdego dnia daję to, co chcę otrzymać.

 

Zapraszam dzień #10💖21 dni obfitości

Prawo karmy lub inaczej przyczyna i skutek! Każde działanie tworzy siłę energii, która jest nam zwracana. To, co siejemy, to zbieramy. A kiedy wybieramy działania, które przynoszą szczęście i sukces innym, naszym owocem jest szczęście i sukces.

ZADANIE: Wprowadzę w życie prawo karmy, wykonując następujące kroki:

 • Dzisiaj będę świadomy(a) każdego wyboru, decyzji, które podejmuję, w każdej chwili. Pełna świadomość teraźniejszości jest najlepszym sposobem na przygotowanie przyszłości.
 • Gdy podejmę decyzję, zadam sobie dwa pytania: Jakie są skutki, wyniki tej decyzji? i Czy ta opcja doprowadzi do szczęścia, mnie i tych, których dotyczy?
 • Potem poproszę moje serce o przewodnictwo i będę kierować się przesłaniem: komfortu lub dyskomfortu. Jeśli wybór jest komfortowy, poddam się temu wyborowi. Jeśli wybór wyda się niekomfortowy, zatrzymam się i zobaczę konsekwencje mojego działania, od wewnątrz. Serce jako mój przewodnik zawsze pozwoli mi podjąć właściwą decyzje.

 

Zapraszam dzień #11💖21 dni obfitości

Prawo mniejszego wysiłku! Inteligencja natury działa łatwo, z troską, harmonią i miłością. Kiedy wykorzystujemy siły harmonii, radości i miłości, tworzymy sukces i szczęście bez wysiłku.

ZADANIE: Dziś wprowadzę w życie prawo minimalnego wysiłku, zobowiązując się do podjęcia następujących kroków:

 • Będę ćwiczyć AKCEPTACJĘ. Przyjmuję ludzi, sytuacje, okoliczności i wydarzenia, takimi jakimi są, bez oceny i wartościowania. Wiem, że wszystko, cały wszechświat jest taki, jak powinien być, jest właściwy. Nie będę walczyć z całym wszechświatem walcząc z tą chwilą. Akceptuję rzeczy takimi, jakimi są w tej chwili, nie tak, jak bym chciał(a).
 • Przyjmując rzeczy takimi, jakie są, wezmę na siebie ODPOWIEDZIALNOŚĆ za moją sytuację i wszystkie tematy, które uważam za problemy. Branie odpowiedzialności oznacza nieobwinianie nikogo ani niczego za moją sytuację (dotyczy także nie obwiniania siebie). Każdy problem to okazja w przebraniu.
 • Dziś rezygnuję z konieczności obrony mojego punktu widzenia i potrzeby przekonywania innych do zaakceptowania mojego punktu widzenia. Pozostanę otwarty(a) na wszystkie punkty widzenia.

AFIRMACJA: Spodziewam się i przyjmuję obfitość, aby łatwo do mnie płynęła.

Zapraszam dzień #12💖21 dni obfitości

Prawo intencji i pragnień!  To prawo uświadamia nam, że jesteśmy tutaj, aby manifestować nasze najgłębsze marzenia i pragnienia, aby wiedzieć, że to, czego pragniemy, JEST, po prostu należy być otwartym na wszystkich ludzi i sytuacje, które nas tam prowadzą. Świadomość chwili obecnej wymaga praktyki. Dobrym sposobem bycia obecnym są praktyki zatrzymania, oddechu lub medytacji, które uspokajają umysł. Ważne jest, też, iż rzeczy, których pragniemy, mają być dla większego dobra – naszego i innych.

ZADANIE: Najlepszym sposobem zamanifestowania tego, czego pragniemy, jest stworzenie listy. Zrób listę wszystkich swoich pragnień i życzeń i noś tę listę przy sobie, gdziekolwiek jesteś. Spójrz na tą listę, przed pójściem spać i kiedy budzisz się rano. Twoja lista niech zaczyna się od rzeczy, które pragniesz dla siebie, fizycznie, emocjonalnie, duchowo i materialnie. Pisz w czasie teraźniejszym, w formie JESTEM. Zacznij od „Jestem kompletna”, „Jestem zdrowa”, „Jestem szczęśliwa” … niech lista obejme obie strony kartki. Ciesz się tym zadaniem. Masz wsparcie Wszechświata. A rzeczy przyjdą z łaski, w doskonałej formie.

AFIRMACJA: Moje działania i pragnienia są wspierane przez Wszechświat.

 

Zapraszam dzień #13💖21 dni obfitości

Prawo Bezstronności, znane również jako zasada Wolności. To bardzo wyzwalające, gdy nie musisz być sztywno związana(y) z tym, jaka(i) masz być. Kiedy jesteś naturalna(y), jesteś bardzo atrakcyjna(y). W słowach „Jestem wolna(y), aby być sobą” jest wiele mocy. Możemy mieć cele i pomysły na przyszłość, ale ważne jest, aby być otwartym na nieskończone możliwości, które istnieją. Kiedy rzeczy nie podążają naszą zaplanowaną ścieżką, jest coś znacznie większego i lepszego co na nas czeka. Życie jest pełne przygód, magii i tajemnicy.

ZADANIE: Dzisiaj będę egzekwować prawo bezstronności, zobowiązując się do wykonania następujących kroków:

 • Dziś pozwolę sobie i innym na wolność bycia takim, jakim jestem. Nie narzucę pomysłu, jak powinno być. Nie wymuszę rozwiązań, tworząc nowe problemy.
 • Niepewność jest istotnym składnikiem doświadczania. W gotowości do przyjęcia niepewności, spontanicznie pojawią się rozwiązania. Niepewność jest drogą do wolności. Dzięki mądrości niepewności znajdę swoje bezpieczeństwo.
 • Wejdę w pole wszystkich możliwości i przeżyję wszystkie emocje, które mogą wystąpić, gdy pozostanę otwarta(y) na nieskończoność opcji. Przeżyję całą przygodę, magię i tajemnicę życia.

AFIRMACJA: Kiedy uwalniam potrzebę naprawiania wszystkiego w moim życiu, Wszechświat przynosi mi obfitość.

 

Zapraszam dzień #14💖21 dni obfitości

Prawo Dharmy lub Cel w Życiu. Każdy ma cel w życiu, wyjątkowy prezent lub wyjątkowy talent do dawania innym. Kiedy połączymy ten wyjątkowy talent ze służbą dla innych, doświadczamy najwyższego rozwoju naszego własnego ducha, który jest ostatecznym celem.

ZADANIE: Dzisiaj wprowadzę w życie prawo Dharmy, sporządzając listę moich unikalnych talentów. Następnie wymienię wszystkie rzeczy, które lubię robić, aby wyrazić w ten sposób swoje talenty. Kiedy używam swoich talentów, aby służyły ludzkości, tworzę obfitość w moim życiu i w życiu innych.

AFIRMACJA: Mam sposób, w jaki mogę spełnić swój prawdziwy cel w życiu.

 

Witam #15 dzień W RYTMIE ŻYCIA💖21 dni obfitości

ZADANIE: Włącz relaksującą melodię, wsłuchaj się w dźwięki, a następnie przypomnij sobie: kiedy ostatni raz czułeś(aś) synchronizację w swoim życiu, takie spontaniczne spełnienie pragnienia? To ‘coś’ co niekiedy zwane jest telepatią lub zbiegiem okoliczności. Myślisz o czymś, a to za chwilę się zadziewa, na przykład, myślałeś(aś) o kimś, a potem nagle ten ktoś zadzwonił lub spotykasz go. Odpręż się i spróbuj przypomnieć sobie ostatni raz, kiedy tak się zdarzyło, a następnie zapisz to. Po napisaniu, uczcij to. Wybierz własną formę świętowania. Pamiętaj, rozpoznanie i świętowanie spontanicznej synchronizacji przypomina Ci, że w życiu jest rytm. Poddaj się rytmowi własnego życia.

AFIRMACJA: Mieszkam w chwili obecnej, żyję magią każdego dnia.

 

Witam #16 dzień WDZIĘCZNOŚCI💖21 dni obfitości

ZADANIE: Doświadczenie wdzięczności jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na połączenie się z duszą. Dzisiaj rozważ wszystkie cudowne dary, które masz w swoim życiu: pożywienie, dach nad głową, bliscy, zdrowe ciało, płodny umysł, materialne wygody itp. Wypisz dary, które już masz. Potem przeczytaj je kilkakrotnie i doceń je.

AFIRMACJA: Pamiętam, aby zawsze być wdzięcznym, czuć wdzięczność.

 

Witam #17 dzień BEZTROSKI💖21 dni obfitości

Kiedy umysł karmi ciało beztroskimi myślami i uczuciami, wówczas powraca ono do naturalnego stanu harmonii i szczęścia. Co się stanie, jeśli nauczymy się odpuszczać swój niepokój, zmartwienia? I żyć beztrosko.

ZADANIE: Dziś zapraszam Cię, aby odłożyć troski i zmartwienia na bok. Wypisz wszystkie swoje zmartwienia na kartce, a następnie poprzez symboliczny rytuał pozwól im odejść. Polecam znaleźć własny sposób na odpuszczenie … możesz spalić kartkę, podrzeć na strzępy, zakopać w ziemi lub zrobić cokolwiek, co uznasz za odpowiednie. Ważne, aby pozwolić Twoim obawom odejść i zacząć praktykować życie bez strachu.

AFIRMACJA: Poruszam się przez moje lekkie i beztroskie dni, wiedząc, że wszystko jest takie jak ma być, wszystko jest właściwe.

 

Witam #18 dzień JEDNOŚĆ💖21 dni obfitości

ZADANIE: Na głębokim poziomie duchowym jesteśmy nie tylko związani z naszymi rodzicami, rodami, ale też z całym światem. Ćwicz dziś to poczucie pokrewieństwa lub jedności: bądź obecny(a) i szczerze zainteresowany(a) życiem innych, kiedy z nimi rozmawiasz, obejmij swoją uważnością ludzi wokół, a gdy widzisz kogoś w potrzebie, zaoferuj pomoc.

AFIRMACJA: Świętuję moją jedność. Widzę innych w sobie, a siebie w innych.

 

Witam #19 dzień MIŁOŚCI💖21 dni obfitości

ZADANIE: „Życie to miłość a miłość to życie”. Miłość jest skrajnym przykładem obfitości. Ćwicz dzisiaj miłość, tak po prostu, oferując słowo lub dobrą myśli każdemu, kogo spotkasz.

AFIRMACJA: Pamiętam, aby kochać wszystko i wszystkich, z którymi mam kontakt.

 

Witam #20 dzień PRZYJEMNOŚCI💖21 dni obfitości

ZADANIE: Czy uważasz, że jesteś wartościowy(a)? Jeśli tak, daj sobie dziś przyjemność: może to być kąpiel bąbelkowa, masaż, ulubiony film, piękna muzyka, pyszny posiłek lub cokolwiek, co uważasz za potrzebne, na co zasługujesz. Ciesz się dniem! Zasługujesz na to, jesteś cenną istotą, jesteś skarbem, jesteś cudem.

AFIRMACJA: Dzisiaj podaruję sobie luksusowe chwile.

 

Witam #21 dzień OBFITOŚCI💖

Dziękuję Kochani, że wyruszyliście w tę podróż! Dziś szczęśliwy dzień 21! Niech Wasze dni już od teraz wypelnione będą  OBFITOŚCIĄ i świadomością! Dużo MIŁOŚĆI i spełnienia dla Was!

AFIRMACJA: W każdej chwili, każdego dnia żyję obficie swoim własnym życiem.

Photo: Unsplash. Proces inspirowany technikami Deepak Chopra. Dziękuję.

error: Content is protected !!